Burmistrz Miasta i Gminy Gąsawa podjął działania w celu utworzenia Spółdzielni Socjalnej, w związku z tym poszukujemy kandydatów do pracy w nowo powstającej Spółdzielni Socjalnej "Gąsawska Przestrzeń" w Gąsawie.
Kandydaci na pracowników muszą być mieszkańcami gminy Gąsawa, osobami pełnoletnimi, pozostającymi bez zatrudnienia i należeć do m.in. jednej grupy wskazanej poniżej:
- bezrobotni, bezrobotni długotrwale
- poszukujący pracy, bez zatrudnienia: w wieku do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia lub niewykonującego innej pracy zarobkowej
- osoby niepełnosprawne
- absolwenci centrum integracji społecznej oraz absolwenci klubu integracji społecznej
- osoby korzystające z pomocy społecznej
- osoby uprawnione do specjalnego zasiłku opiekuńczego
- osoby z zaburzeniami psychicznymi
- osoby pozbawione wolności, osoby opuszczające zakład karny oraz pełnoletnie osoby opuszczające zakład poprawczy,
- osoby starsze
Osoby, które są zainteresowane pracą muszą dostarczyć następujące dokumenty:
- osoba bezrobotna, długotrwale bezrobotna - zaświadczenie potwierdzające status z publicznych służb zatrudnienia (PUP).
- osoba niezatrudniona w tym bezrobotna i bierna zawodowo - zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub potwierdzenie wygenerowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, potwierdzające status osoby jako osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo w dniu jego wydania (zaświadczenie/potwierdzenie obejmuje np. brak tytułu do odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne w związku z zatrudnieniem lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej; o zaświadczenie z ZUS można ubiegać się składając np. wniosek na druku US-7 lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS).
W przypadku osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy (PUP), dokumentem tym może być również zaświadczenie z PUP o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej w dniu jego wydania.
Zaświadczenia, o których mowa w zdaniu pierwszym i drugim, uznaje się za ważne przez okres 30 dni od dnia ich wydania. - osoba z niepełnosprawnością - orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez wojewódzki lub powiatowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawności oraz orzeczenie lekarza orzecznika ZUS i inne równoważne orzeczenie (KRUS, służby mundurowe itd.), inne niż orzeczenie o niepełnosprawności dokumenty poświadczające stan zdrowia wydane przez lekarza, tj. orzeczenie o stanie zdrowia lub opinia. W przypadku dzieci i młodzieży również: orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na dany rodzaj niepełnosprawności lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydawane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim.
Ponadto należy dostarczyć dokument potwierdzający adres zamieszkania. Adres zamieszkania weryfikowany na podstawie wystawionych na daną osobę i jej adres zamieszkania dokumentów zobowiązaniowych np. kserokopie decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, kopie rachunków lub faktur za media, ścieki, odpady komunalne lub inne równoważne dokumenty.
Oferty wraz z wyżej wymienionymi dokumentami potwierdzającymi status kandydata przyjmujemy do 8 stycznia 2025 roku.