11 listopada mieszkańcy gminy Gąsawa obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu zaplanowano mnóstwo atrakcji. O godzinie 11:00 w gąsawskim kościele odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Świętowanie zainaugurował Bieg Niepodległości na dystansie 11,11 km, w którym najlepszy okazał się Piotr Grochowiak, drugi na metę przybiegł Tomasz Kubiak, trzeci był Rafał Maciejewski, natomiast pięciokilometrowy dystans najszybciej pokonał Arkadiusz Grzechowiak, drugi był Tomasz Adamczyk, za nim na mecie pojawił się Kamil Cichowicz.