Szanowni Państwo

przypominamy o trwającej kujawsko-pomorskiej samorządowej kampanii  profrekwencyjnej. W załączeniu informacja na jej temat oraz logo akcji. Będę wdzięczna, jeśli wykorzystacie Państwo te materiały i będziecie własnymi kanałami zachęcać mieszkańców do jak najszerszego udziału 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Wzorem poprzednich kampanii samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności.

Najlepsze przy urnach spośród miast prezydenckich otrzyma nagrodę w postaci Astrofestiwalu 2020 (zorganizuje go samorząd województwa).

O pieniądze (po 50 tysięcy złotych w każdej z poniższych kategorii) rywalizować będą też pozostałe jednostki samorządu terytorialnego w następujących kategoriach:

  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe miasta
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie będą rywalizować, w swoich kategoriach.

Zwycięzca w każdej z tych kategorii otrzyma voucher o wartości 50 tysięcy złotych na oprawę artystyczną planowanych na przyszły rok wydarzeń masowych.

Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory by wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego, ale chcieliby też zachęcić innych, mamy specjalny konkurs z nagrodami w postaci modnego obecnie środka lokomocji - elektrycznych hulajnóg.

Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu (może być komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo …”. Szczegóły w regionalnych mediach, które są partnerami konkursu oraz tutaj.

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34262-wybory-do-pe-26-maja-nasz-konkurs-juz-teraz


Agnieszka Nowak

Biuro Prasowe, Gabinet Marszałka
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego