W ostatnim tygodniu przed feriami, 5 lutego Przedszkole Samorządowe w Gąsawie gościło wyjątkowych gości. Byli nimi funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Żninie – p. Karol Susz i p. Dawid Superczyński. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat jak bezpiecznie spędzić czas ferii zimowych, w jakich miejscach można bezpiecznie się bawić i korzystać z zimowej aury a także jak się zachować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Nasi goście przypomnieli wszystkim małym uczestnikom ruchu zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicy. Na koniec wszystkie przedszkolaki pod czujnym okiem Funkcjonariuszy wybrali się na spacer ulicami Gąsawy. Test z bezpiecznego poruszania się po drodze zdali na piątkę z plusem. Naszym gościom -Dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie.

Zdjęcia i tekst: J. Wielgosz- Czechorowska

Więcej zdjęć dostępne tutaj

Czas karnawału, i wesołych zabaw trwa, tak więc 9 stycznia wszystkie grupy z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie uczestniczyły w „Balu Karnawałowym”. Wspaniała, wesoła zabawa odbyła się w Sali „ Stodoła”a bal rozpoczął się przedstawieniem „ Kopciuszek” w wykonaniu zaprzyjaźnionego teatru „ Vaśka” z Torunia, który bawił dzieci przez cały czas trwania baliku. Oczywiście jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie obyło się bez pięknych, bajecznie kolorowych strojów. Spotkać mogliśmy wróżki, księżniczki, rycerzy, dzielnych strażaków, kowbojów i policjantów. Nie zabrakło również prawdziwych acz bardzo przyjaznych piratów, przemiłych pszczółek, misiów i spidermenów oraz wielu innych fantastycznych bohaterów bajek. Wszyscy uczestnicy balu mogli liczyć nie tylko na wspaniałą zabawę przy muzyce, ale również na słodki poczęstunek i soki. Na koniec zaś wszystkie grupy wiekowe zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, które będzie jeszcze przez długi czas przypominało o tym niezwykle miłym wydarzeniu.

Zdjęcia i tekst: J. Wielgosz- Czechorowska

Więcej zdjęć dostępne tutaj

W dniu 14 grudnia 2017 roku odbyło się coroczne spotkanie wigilijne pod nazwą „Spotkanie Wigilijne z tradycją” dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Gąsawa. Niniejsza uroczystość miała miejsce w Restauracji Prasłowiańska w Gąsawie. Zgromadzeni goście zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój przez dzieci z Koła Teatralnego z Gąsawy. Wójt Gminy Gąsawa wraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie oraz Przewodniczącym Rady Gminy Gąsawa złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, następnie wszyscy wzajemnie podzielili się opłatkiem. Wszyscy goście zostali poczęstowani potrawami wigilijnymi oraz otrzymali przygotowane paczki świąteczne. Dodatkowo osoby starsze i samotne z terenu Gminy Gąsawa otrzymali upominki przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie. Organizatorem wyżej wymienionego spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie przy wsparciu i pomocy ze strony sponsorów z terenu Gminy Gąsawa i Gminy Żnin.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

W dniu 9 grudnia 2017 roku w hali widowiskowo – sportowej w Gąsawie odbyła się uroczysta XV Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Uczestnikami olimpiady jak co roku były osoby niepełnosprawne z następujących gmin: Gąsawa, Rogowo, Janowiec Wlkp., Żnin, Barcin oraz Łabiszyn. Uroczyste rozpoczęcie olimpiady oraz wprowadzenie Zawodników uświetniła grając Gąsawska Orkiestra Dęta, która zagrała koncert dla zaproszonych gości i przedstawicieli Gmin Powiatu Żnińskiego oraz uczestników olimpiady. Konkurencje sportowe, które odbyły się podczas olimpiady zostały przygotowane i poprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego z Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie. Po ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu medali odbyła się wspólna zabawa, po której uczestnicy otrzymali upominkową paczkę z słodyczami. Organizatorami olimpiady był Wójt Gminy Gąsawa oraz Międzygminne Stowarzyszenie Wspierania Niepełnosprawnych Dzieci, Osób Dorosłych i ich rodzin, współorganizator: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

18 listopada na hali sportowej w Gąsawie odbył się 13 Powiatowy Turniej sportowy „ Sprawny Przedszkolak”. Organizatorem turnieju jest p. Dyrektor Zofia Brzykcy oraz Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego w Gąsawie. Mali sportowcy walczyli o puchar Wójta gminy Gąsawa. W turnieju wzięły udział sześciolatki z 10 placówek powiatu żnińskiego. Obok gospodarzy –drużyny z Przedszkola w Gąsawie sportową rywalizację podjęły również drużyny ze Żnina, Barcina, Janowca Wlkp., Łabiszyna, Piechcina, Lasek Wielkich i Szelejewa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor Przedszkola p. Zofia Brzykcy oraz Wójt Gminy Gąsawa p. Błażej Łabędzki. Podniosły nastrój podkreślił Hymn narodowy jak i występ Gąsawskiej Orkiestry Dętej Pałuki. Mali sportowcy rywalizowali w 5 konkurencjach: kelner, robimy pranie, hokeiści, podaj tęczową piłkę i kolarze. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja w składzie: p. Andrzej Brzykcy sędzia główny oraz sędziowie pomocniczy p. Daria Tarnowska z Przedszkola w Barcinie i p. Agnieszka Nowak z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Laskach Wielkich. Wszystkie konkurencje sportowe przeprowadzili - nauczyciele wychowania fizycznego p. Katarzyna Augustyniak , p. Marcin Jeździkowski oraz p. Łukasz Brzykcy i p. Marcin Strykowski. Oprócz rywalizacji sportowej nie zabrakło także innych atrakcji dla małych sportowców jak i kibiców. Była kawiarenka, domowe ciasto oraz chleba ze smalcem. Dla najmłodszych wystąpił również zaproszony specjalnie na tę okazję teatr „ Vaśka”, były też balony i malowanie twarzy. Puchar Wójta gminy Gąsawa wywalczyła w tym roku drużyna z Przedszkola nr 3 w Barcinie, miejsce drugie zdobyła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie a miejsce trzecie drużyna z Przedszkola nr2 w Barcinie. Wszyscy mali sportowcy otrzymali puchary, medale oraz upominki: słodycze i gry edukacyjne. Oprawę muzyczna i prowadzenie zapewnił nam p. Łukasz Brzykcy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju a małym sportowcom serdecznie gratulujemy!!!

Tekst: Joanna Wielgosz- Czechorowska, Zdjęcia : p. Łukasz Brzykcy

Więcej zdjęć dostępne tutaj