W dniu 14 grudnia 2017 roku odbyło się coroczne spotkanie wigilijne pod nazwą „Spotkanie Wigilijne z tradycją” dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Gąsawa. Niniejsza uroczystość miała miejsce w Restauracji Prasłowiańska w Gąsawie. Zgromadzeni goście zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój przez dzieci z Koła Teatralnego z Gąsawy. Wójt Gminy Gąsawa wraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie oraz Przewodniczącym Rady Gminy Gąsawa złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, następnie wszyscy wzajemnie podzielili się opłatkiem. Wszyscy goście zostali poczęstowani potrawami wigilijnymi oraz otrzymali przygotowane paczki świąteczne. Dodatkowo osoby starsze i samotne z terenu Gminy Gąsawa otrzymali upominki przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie. Organizatorem wyżej wymienionego spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie przy wsparciu i pomocy ze strony sponsorów z terenu Gminy Gąsawa i Gminy Żnin.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

W dniu 9 grudnia 2017 roku w hali widowiskowo – sportowej w Gąsawie odbyła się uroczysta XV Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Uczestnikami olimpiady jak co roku były osoby niepełnosprawne z następujących gmin: Gąsawa, Rogowo, Janowiec Wlkp., Żnin, Barcin oraz Łabiszyn. Uroczyste rozpoczęcie olimpiady oraz wprowadzenie Zawodników uświetniła grając Gąsawska Orkiestra Dęta, która zagrała koncert dla zaproszonych gości i przedstawicieli Gmin Powiatu Żnińskiego oraz uczestników olimpiady. Konkurencje sportowe, które odbyły się podczas olimpiady zostały przygotowane i poprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego z Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie. Po ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu medali odbyła się wspólna zabawa, po której uczestnicy otrzymali upominkową paczkę z słodyczami. Organizatorami olimpiady był Wójt Gminy Gąsawa oraz Międzygminne Stowarzyszenie Wspierania Niepełnosprawnych Dzieci, Osób Dorosłych i ich rodzin, współorganizator: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

18 listopada na hali sportowej w Gąsawie odbył się 13 Powiatowy Turniej sportowy „ Sprawny Przedszkolak”. Organizatorem turnieju jest p. Dyrektor Zofia Brzykcy oraz Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego w Gąsawie. Mali sportowcy walczyli o puchar Wójta gminy Gąsawa. W turnieju wzięły udział sześciolatki z 10 placówek powiatu żnińskiego. Obok gospodarzy –drużyny z Przedszkola w Gąsawie sportową rywalizację podjęły również drużyny ze Żnina, Barcina, Janowca Wlkp., Łabiszyna, Piechcina, Lasek Wielkich i Szelejewa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor Przedszkola p. Zofia Brzykcy oraz Wójt Gminy Gąsawa p. Błażej Łabędzki. Podniosły nastrój podkreślił Hymn narodowy jak i występ Gąsawskiej Orkiestry Dętej Pałuki. Mali sportowcy rywalizowali w 5 konkurencjach: kelner, robimy pranie, hokeiści, podaj tęczową piłkę i kolarze. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja w składzie: p. Andrzej Brzykcy sędzia główny oraz sędziowie pomocniczy p. Daria Tarnowska z Przedszkola w Barcinie i p. Agnieszka Nowak z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Laskach Wielkich. Wszystkie konkurencje sportowe przeprowadzili - nauczyciele wychowania fizycznego p. Katarzyna Augustyniak , p. Marcin Jeździkowski oraz p. Łukasz Brzykcy i p. Marcin Strykowski. Oprócz rywalizacji sportowej nie zabrakło także innych atrakcji dla małych sportowców jak i kibiców. Była kawiarenka, domowe ciasto oraz chleba ze smalcem. Dla najmłodszych wystąpił również zaproszony specjalnie na tę okazję teatr „ Vaśka”, były też balony i malowanie twarzy. Puchar Wójta gminy Gąsawa wywalczyła w tym roku drużyna z Przedszkola nr 3 w Barcinie, miejsce drugie zdobyła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie a miejsce trzecie drużyna z Przedszkola nr2 w Barcinie. Wszyscy mali sportowcy otrzymali puchary, medale oraz upominki: słodycze i gry edukacyjne. Oprawę muzyczna i prowadzenie zapewnił nam p. Łukasz Brzykcy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju a małym sportowcom serdecznie gratulujemy!!!

Tekst: Joanna Wielgosz- Czechorowska, Zdjęcia : p. Łukasz Brzykcy

Więcej zdjęć dostępne tutaj

13 grudnia 2017 r. w halach sportowych w Gąsawie i Rogowie odbył się Finał Wojewódzki Kujawsko- Pomorskiej Licealiady w Unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody zorganizowane zostały przez Szkolny Związek Sportowy województwa kujawsko-pomorskiego. Uroczystego otwarci dokonał Prezes i wiceprezes Szkolnego Związku Sportowego Marian Lewandowski i Małgorzata Szopińska.

Dnia 7 grudnia 2017 roku odbyła się XXXII Sesja Rady Gminy w Gąsawie z udziałem radnych powiatu żnińskiego, sołtysów i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Rafał Pietrucień oraz dr Marek Rasała, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Geologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się naukowo i praktycznie m.in. w wodach termalnych.